Krandagar

SJÖSÄTTNING kl 08.00-12.00

4 Maj, 11 Maj, 18 Maj, 25 Maj


TORRSÄTTNING kl 08.00-12.00

7 Sep, 14 Sep, 21 Sep, 5 Okt


Medlemmar kan utan avgift sjö- och torrsätta sin båt på fastställda dagar för kranlyft. En båt per medlem lyfts utan avgift på lyftdagarna.

Kö bildas sjösättningsdag från Hedjämnan mot kranområde och torrsättningsdag längs inkörsvägen från grind B mot kranområde.
Ansvarig personal finns på plats en kvart före starttid. Ingen förhandsbokning på ordinarie lyftdagar. Mastkran respektive servicebrygga får inte utnyttjas under sjö- eller torrsättningsdagar.

OBS! Ansvarig funktionär får endast lyfta försäkrade båtar. Medtag intyg / försäkringsbevis.

Lyft utanför fastställda tider ersätts med för tiden gällande avgiftslista. Avgift erläggs mot kvitto, kontant eller SWISCH 123 395 21 81.
För bokning utanför fastställda tider kontakta kranchef:
Christer Lundberg, christerlundberg.1@gmail.com, tel: 0702-66 20 68.


Funktionärer

Hamnansvarig: Olle Wardell

olle@markmiljo.com  Mobil: 0705-811081

Klubbholmen: Anette Karlsson

anette.karlsson12@telia.com  Mobil: 0702-960786

Kranansvarig: Christer Lundberg

christerlundberg.l@gmail.com  Mobil: 0702-662068

Skjul o Bryggor: Magnus Kjellman

magnus.kjellman@gmail.com  Mobil: 0725-668610

Uteplatsansvar: Rune Wilhelmsson

mariannelina@hotmail.com  Mobil: 0708-366590

Klubbåt Lennart: Engqvist

lbe45@uvtcmail.se  Mobil: 0730-692998

Kansli: Ingrid Kjellman

ingrid.kjellman@gmail.com


Funktionärer sjö- och torrsättning

Kranförare: Christer Lundberg 

christerlundberg.l@gmail.com  Mobil: 0702-662068

Kranförare: Kenneth Hedqvist

kenneth.hedqvist@bredband2.com  Mobil: 0730-501100

Kranförare: Olle Arvidsson

arvidsson.anders.olov@telia.com   Mobil: 0706-351805

Kranförare: Conny Karlsson

conny_276@telia.com    Mobil: 0705-659920

Kranförare: Dennis Jacobsson

jacobsson.dennis@telia.com   Mobil: 0706-360927

Traktorförare: Kenneth Hedqvist

kenneth.hedqvist@bredband2.com   Mobil: 0730-501100

Traktorförare: Olle Arvidsson

arvidsson.anders.olov@telia.com  Mobil: 0706-351805

Traktorförare: Olle Warodell

olle@markmiljo.com  Mobil: 0705-811081


Krandagar 2019 (pfd) Öppnas i nytt fönster

Kranintyg (pdf) Öppnas i nytt fönster